شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

joojekeshi.com/

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

اطلاعات جامع پرنده شتر مرغ

شترمرغ پرنده ای است با جثه بسیار بزرگ که می تواند برای مدت یک ربع ساعت بدون خستگی و وقفه با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدود. همین امر باعث شده است که لقب سریعترین موجود دو پای کره زمین را هم به خود اختصاص بدهد. همچنین این پرنده بسیار تیزبین است و قادر است که تا فاصله ۳٫۵ کیلومتری روبروی خود را مشاهده کند. شترمرغ ها به دلیل گوشت ، پوست ، پر و تخم قابل استفاده ای که دارند پرورش داده می شوند.

محل زندگی شتر مرغ

فراورده های شترمرغ :

گوشت : گوشت شترمرغ از نظر کلسترول همانند گوشت ماهی و مرغ است اما از لحاظ پروتئین در حد گوشت گوساله است.

پوست : پوست شتر مرغ همانند چرم بادوام ، نرم و قابل انعطاف است و از آن در ساخت کیف و کفش استفاده می شود.

پر : پر این پرنده که هر سال دو بار از پرنده برچیده می شود ، در بازارهای جهانی با قیمت ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسد. پر شتر مرغ دارای خاصیت الکترواستاتیک بسیار قدرتمندی است و قادر است ذرات بسیار کوچک را نیز به خود جذب کند. از پرهای شترمرغ در ساخت جاروهای گران قیمت استفاده می شود.

تخم : تخم شترمرغ بسیار بزرگ است و حدود ۱٫۵ کیلوگرم وزن دارد. تخم شترمرغ بسیار محکم است به طوری که حتی روی آن بایستید شکسته نمی شود.

تغذیه شتر مرغ

تغذیه شترمرغ :

شتر مرغ ها پرندگانی علف خوار هستند و از محصولات گیاهی مانند یونجه برای تغذیه استفاده می کنند. از ذرت و انواع ویتامین ها نیز برای تغذیه این پرنده می توان استفاده کرد.


جفت گیری شتر مرغ

جوجه کشی از شترمرغ :

شتر مرغ های ماده در سال بین ۱۲ تا ۱۸ تخم می گذارند. در پرورش این شترمرغ ها باید توجه کنید که این پرنده ها را به صورت زوجی نمی توان نگه داری کرد بلکه باید به صورت یک نر و دو ماده و یا دو نر و سه ماده نگه داری کرد.

طول مدت جوجه کشی از این پرنده ۵۰ روز و دمای هچ آن کمتر از سایر پرندگان است. توجه داشته باشید که جوجه کشی از تخم شترمرغ نسبت به پرندگان دیگر متفاوت است. در مرحله ستر جوجه کشی تخم این پرنده به جای این که رطوبت به آن ها داده شود ، رطوبت از آن ها گرفته می شود.


تشخیص جنسیت شترمرغ ها:

معمولا شترمرغ های نر دیرتر نسبت به شترمرغ های ماده بالغ می شوند. در دوسالگی علائم جنسی شترمرغ قابل مشاهده هستند. در دو سالگی رنگ بدن شترمرغ نر سیاه و انتهای دم سفید رنگ است. درحالی که رنگ جنس ماده این پرنده خاکستری و قهوه ای است. رنگ اطراف چشم ها ، منقار و استخوان پای شترمرغ نر در زمان جفت گیری قرمز می شود. پررنگ بودن این نواحی نشان دهنده قدرت بالای جنسی شترمرغ نر است.

تشخیص جنسیت شترمرغ

رفتارهای جفت گیری شتر مرغ

شتر مرغ ها معمولا در فصل تابستان و در هوای گرم تمایل خود را برای جفت گیری نشان میدهند که این رفتار با آواز خواندن بلند جفتگیری ابراز میشوند شترمرغ ها ماده با دست کشیدن از جیره غذایی خود با این آواز واکنش نشان میدهند معمولا در زمان جفت گیری شتر مرغ ساق پا ونوک تیز شتر مرغ نر و ماده به رنگ قرمز در می اید که از علائم بارز جفت گیری شتر مرغ محسوب میشود


تخم نطفه دار شتر مرغ

درجوجه کشی شترمرغ باید توجه داشته باشید که از شترمرغ پیر برای تهیه تخم نطفه دار استفاده نکنید و شتر مرغ های نر حتما باید یک سال از شتر مرغ های ماده بزرگتر باشند تا درصد نطفه دار بودن به طور قابل توجهی بیشترباشد همچنین باید توجه کنید درصد نر به ماده دو به یک در شتر مرغ بهترین حالت برای جوجه کشی از تخم نطفه دار است

در تخم نطفه دار حاصل از جفت گیری گله مولد شتر مرغ باید از مواد غذایی مقوی مانند کلسیم فسفر و ویتامین ها استفاده شود همچنین استفاده از جیره غذایی نامناسب در هنگام جوجه در آوری منجر به کاهش وزن رشد ، ضعف پرها ، دفرمه شدن استخوان ها و مفاصل ، کاهش مقاومت در مقابل عفونت میشود.

تخم غاز

انواع گونه شتر مرغ:

  • شترمرغ جنوبی: یا شترمرغ سیاه (S. c. australis) در جنوب آفریقا که در سواحل جنوبی رودخانه‌های زامبزی و کونن زندگی می‌کند.
  • شترمرغ شمال آفریقا: یا شترمرغ گردن‌قرمز (S. c. camelus) پرتعدادترین نوع شترمرغ که زیستگاه از اتیوپی و سودان در شرق به سوی حاشیه صحرای بزرگ آفریقا تا سنگال و موریتانی در غرب ادامه می‌یابد. این زیرگونه در گذشته در نواحی شمالی‌تر مثل مصر و جنوب مراکش نیز می‌زیسته‌است. شترمرغ شمال آفریقا با ۲٫۷۴ متر قد و ۱۵۴ کیلو وزن و سرعتی بیش از ۷۲ کیلومتر بر ساعت، بزرگ‌ترین و سریع‌ترین پرنده روی زمین است.[۴] سر آن سرخ‌رنگ، پووشش بدن نرها سیاه و سفید و ماده‌ها خاکستری است.
  • شترمرغ ماسائی: (S. c. massaicus) در شرق آفریقا. پرهای کوچکی به رنگ نارنجی روشن بر روی سر، گردن و ران‌هایشان دارند. فقط در جنوب کنیا، اتیوپی و بخش‌هایی از جنوب سومالی حضور دارند.
  • شترمرغ عربی: (S. c. syriacus) زیرگونه انقراض یافته‌ای که در گذشته در تعداد بسیار در شبه‌جزیره عربستان، سوریه و عراق زندگی می‌کرد و نسل آن در حدود سال ۱۹۶۶ به‌کلی نابود شد.
  • شترمرغ سومالی: (S. c. molybdophanes) در شمال شرقی کنیا، جنوب اتیوپی و سومالی. گردن و ران آن‌ها سربی‌رنگ است. برخلاف دیگر شترمرغ‌ها گله‌ای زندگی نمی‌کند بلکه بیشتر تنها یا جفتی دیده می‌شوند. در شمال شرق کنیا با شترمرغ ماسائی زیستگاه مشترکی دارند. برخی این شترمرغ را گونهٔ مجزایی محسوب می‌کنند.


علاوه بر این شما نهایتاً به صورت طبیعی میتوانید از ۱۵ تخم فقط ۴ الی ۵ عدد از تخم های نطفه دار را به صورت جوجه کشی طبیعی تبدیل به جوجه نمایید. برای اینکه شما بتوانید از تمامی تخم های نطفه دار خود جوجه کشی نمایید باید از یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت و راندمان بسیار بالا استفاده کنید. از مهمترین مواردی که در انتخاب یک دستگاه جوجه کشی مناسب باید به آن توجه کرد امکان سنجش دما و رطوبت به نحو احسن و البته تعادل دمایی و رطوبتی می باشد که مهمترین نقش را در جوجه کشی از شترمرغ ایفا می نماید پس شما باید دستگاه جوجه کشی را برای جوجه کشی از شترمرغ خود انتخاب نمایید که اولاً از سنسور دقیق و بروزی بهره برده باشد ثانیاً عایق بندی دستگاه به دقت اعمال شده باشد.

نکته: ترجیحاً از دستگاه های جوجه کشی فلزی استفاه ننمایید چراکه شتر نیاز به رطوبت بسیار بالایی دارد و در صورتی که شما از دستگاه جوجه کشی فلزی برای جوجه آوری از شترمرغ استفاده نمایید یک ریسک جدی به شمار می رود چراکه ماشین های جوجه گیری فلزی در صورت قرار گیری در معرض رطوبت آثار زنگ زدگی از خود نشان می دهند و این مورد برای جوجه کشی بسیار مضر است. همچنین دستگاه جوجه کشی شتر مرغ باید شرایط خاصی را در دوران هچر فراهم کند چون شتر مرغ برخلاف سایر پرندگان در دوران هچر به رطوبت بیشتری نیاز دارد.


دستگاه جوجه کشی مخصوص شتر مرغ

دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ

اگر قصد جوجه کشی و پرورش شتر مرغ را دارید برای راندمان بهتر باید از دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ استفاده نمایید که نسبت به نمونه های داخلی و خارجی راندمان بهتری را دارد و از کیفیت ساخت و دقت بالاتری برخوردار است در دستگاه جوجه کشی شتر مرغی در دوران ستر رطوبت از داخل دستگاه جوجه کشی میگرند و در دوران هچر رطوبت وارد دستگاه میکنند در نتیجه نمیتوان با دستگاه های جوجه کشی معمولی موجود در بازار به جوجه کشی از این پرنده پرداخت پس برای راندمان بهتر توصیه ما استفاده از دستگاه های جوجه کشی مخصوص هست که توسط برند سوپر منیاتور تولید شده است.


شرایط مورد نیاز برای جوجه کشی از شترمر غ در دوران ستر

میزان دما برای جوجه کشی از شتر مرغ در دوران ستر : ۳۶٫۳درجه سانتی گراد
میزان رطوبت برای جوجه کشی از شتر مرغ در دوران ستر : ۲۰-۲۵ درصد
چرخش تخم نطفه دار در دوران ستر : دارد

شرایط مورد نیاز برای جوجه کشی از شتر مرغ در دوران هچر

میزان دما برای جوجه کشی از شتر مرغ در دوران هچر : ۳۶٫۳ درجه سانتی گراد
میزان رطوبت برای جوجه کشی از شتر مرغ در دوران هچر :۳۰-۲۵ درصد
چرخش تخم نطفه دار در دوران هچر: ندارد

معمولا برخی افراد برای راحت بیرون آمدن جوجه از تخم پوسته تخم را با دریل سوراخ میکنند تا هم بتوانند نفس بکشند و هم راحت تخم را بشکنند

مدت زمان مورد نیاز برای جوجه کشی شتر مرغ

مدت زمان مورد نیاز برای جوجه کشی از پرنده شترمرغ : ۴۲روز
مدت زمان ستر در جوجه کشی از تخم نطفه دار شترمرغ : ۳۹ روز
مدت زمان هچر در جوجه کشی از تخم نطفه دار شترمرغ : ۳ روز


در صورتی که هر سوال دیگری در مورد شترمرغ داشتید میتوانید به انجمن پرورش طیور گروه صنعتی اسکندری مراجعه فرموده و سوال خود را در قالب یک پست بیان نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند و اطالاعات کاملتری را در مورد شترمرغ در اختیار شما قرار دهند.

قفس بلدرچین

قفسه های بلدرچین

در قفس بلدرچین کف ، کناره ها و سقف قفس های بلدرچین با کیفیت از توری های گالوانیزه تشکیل می شود. برای ساخت توری های استاندارد از مفتول هایی استفاده می شود که از پوشش گالوانیزه گرم ساخته شده اند. مفتول های با کیفیت قبل از ساخت توری گرم می شوند و در کارخانه به صورت میله سایزبندی شده و برای مقاومت و ارتجاعی شدن کشیده و تابیده می شوند. بنابراین برای ساخت قفس های بلدرچین نمی توان از مفتول های مسی استفاده کرد.

1- قفس بلدرچین | توری های کفه

توری جلویی قفس بلدرچین

بهترین نوع مفتول برای ساخت توری های کفه قفس بلدرچین مفتول های با قطر 1.5 تا 3 میلی متر است. به طوری که چنان در کنار یکدیگر قرار گیرند که پاهای بلدرچین از کفه خارج نشود. توری کفه بلدرچین باید خاصیت ارتجاعی مناسب را داشته باشد به طوری که تخم های نطفه دار با برخورد به توری کفه دچار شکستگی و ترکیدن نشوند. شیب کفه توری نیز باید به صورت ملایم باشد زیرا زیاد بودن شیب کفه توری باعث خستگی پای بلدرچین ها در قسمت جلویی و جفتگیری ضعیف آن ها می شود. شیب مناسب برای کفه های توری قفس بلدرچین 12-10 درجه است.

2- قفس بلدرچین | توری جلویی

8 دلیل به خاطر این که از دستگاه های جوجه کشی اسکندری بخرید

8 دلیل به خاطر این که از دستگاه های جوجه کشی اسکندری بخرید

دستگاه جوجه کشی اسکندری

8 دلیل به خاطر این که از دستگاه های جوجه کشی اسکندری بخرید

در صنعت ماشین های جوجه درآوری در ایران شرکت های مختلفی در حال فعالیت هستند که هر کدام از آن ها دستگاه های خود را با قابلیت های متفاوت تولید و روانه بازار می کنند. ماشین های جوجه درآوری خارجی نیز در بازار ایران به فروش می رسند که دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.ص

در بین کارخانه های ایرانی گروه صنعتی اسکندری با ارتقای کیفیت و فناوری به کار رفته در ماشین های جوجه درآوری سهم بسیار بیشتری از بازار این تجهیزات را به خود اخصاص داده است. کارخانه این گروه با بیش از 60 نفر پرسنل در بخش های تولید ، اداری و مالی ، تحقیق و توسعه ، مارکتینگ و بازاریابی و خدمات پس از فروش بزرگترین کارخانه سازنده ماشین جوجه درآوری در خاورمیانه است.

با توجه به کیفیت و استاندارد مناسب دستگاه های جوجه کشی ساخت EIG و مزیت هایی نظیر گارانتی ، خدمات پس از فروش و ارسال رایگان به سراسر کشور خریداران به محصولات این کارخانه روی آورده اند. در این نوشتار قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که چرا شما هم هنگام رفتن به بازار برای خرید دستگاه جوجه درآوری ، باید محصولات گروه صنعتی اسکندری را بخرید.


ادامه مطلب :

8 دلیل به خاطر این که از دستگاه های جوجه کشی اسکندری بخرید

دستگاه جوجه کشی ایرانی بخرم یا خارجی ؟

دستگاه جوجه کشی داخلی یا خارجی

دستگاه های جوجه کشی در سطح جهان با وجود برندهای معتبری همچون برینسئا بریتانیا ، ویکتوریای ایتالیا و آرکام کره شناخته شده هستند. در ایران نیز برندهایی مانند ایزی جیک ، کاکس ماشین و گروه صنعتی اسکندری در حال رقابت هستند. اگر شما نیز در پی خرید دستگاه جوجه کشی هستید در بازار با برندهای مختلف ماشین های جوجه درآوری ایرانی و یا خارجی مواجه خواهید شد. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و معایب خرید ماشین های ایرانی و خارجی آشنا کنیم. در خرید دستگاه های جوجه کشی باید به مواردی مانند قیمت ، کیفیت ، اصل یا بدل بودن کالا ، گارانتی و خدمات پس از فروش ، راندمان ، نصب دستگاه و سایر موارد توجه کنید.

دستگاه جوجه کشی داخلی یا خارجی


http://دستگاه-جوجه-کشی.net/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%ac%d9%88%d8%ac%d9%87-%da%a9%d8%b4%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c-%db%8c%d8%a7-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%db%8c/

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی با توجه به نوع پرنده

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی با توجه به نوع پرنده

خرید دستگاه جوجه کشی باید بر اساس نوع پرنده ای که می خواهیم جوجه کشی کنیم هدفگذاری شود. بسیاری از افراد صرفا به دنبال جوجه کشی از تخم پرنده های اهلی هستند و برای این منظور نیز دستگاه های جوجه کشی خانگی توسط سازندگان این دستگاه ها طراحی و تولید می شود.

در حالی که برخی افراد دیگر با توجه به سودی که پرورش پرندگان زینتی دارد ، مایل اند که از تخم های نطفه دار این پرندگان جوجه کشی کنند.

شما نیز با توجه به هدف و بودجه ای که دارید باید دستگاه جوجه کشی مورد نظر خود را شناسایی و خریداری کنید. در این مقاله قصد داریم شما را در خرید دستگاه جوجه کشی راهنمایی کنیم.


ادامه مطلب :

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی با توجه به نوع پرنده


نقش کسب دانش در جوجه کشی موفق

جوجه کشی موفقیت آمیز از پرندگان مختلف نیازمند دانش و تجربه لازم در این زمینه است. افراد متخصص و کسانی که تجربه لازم در این زمینه را دارند به مراتب بهتر از افراد مبتدی و بدون دانش جوجه کشی می کنند. بنابراین اگر شما هم جزء افرادی هستید که برای اولین بار جوجه کشی می کنید باید این را در نظر داشته باشید که احتمالا در بار اول، جوجه کشی موفقیت آمیزی را تجربه نکنید.

بسیاری از متخصصان جوجه کشی بر این عقیده هستند که اگرچه افراد با کسب تجربه نیز می توانند در جوجه درآوری موفق باشند ولی کسب علم و دانش جوجه درآوری می تواند موفقیت آن ها را دوچندان کند. مهندس رضا اشرفی مسئول خدمات فنی گروه صنعتی اسکندری ، بزرگترین سازنده دستگاه های جوجه کشی در خاورمیانه از جمله متخصصین باتجربه در جوجه کشی است. وی که در رشته مهندسی ماشین آلات تحصیل کرده است در این مصاحبه به نقش کسب دانش در جوجه کشی موفق اشاره می کند.

فیلمی از جوجه کشی موفق با دستگاه جوجه کشی اسکندری


ادامه مطلب :

نقش کسب دانش در جوجه کشی موفق


1